Liga Taekwon-do - třetí ročník

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 03.06.2014

Sobotní odpoledne patřilo Galavečeru Taekwon-do. Jednalo se o zahajovací kolo třetího ročníku Ligy Taekwon-do. Tohoto ročníku se sice účastní menší množství oddílů, než loni, ale o to bylo vše svižnější a dynamičtější.

V 16:30 hod se v tělocvičně na ZŠ Mařádkova ozval hlas moderátora, který zahájil tuto akci a přivítal diváky. Poté se rozběhly boje. První nastoupily do ringu týmy Opavy a Karviné. Tým Karviné má tento ročník v kádru mladé nadějné závodníky, ale proti zkušeným bojovníkům Opavy neměli šanci a tak Opava vyhrála 6:2. Pak se proti sobě vrhly týmy Brna a Karviné a i tady tým Karviné podlehl, tentokrát 7:3. Poslední souboj patřil Opavě a Brnu. Z předešlých ročníků měly oba týmy vyrovnané statistiky, a proto se očekával tuhý taktický boj. Ale i ten Opava vyhrála, když se v posledním souboji proti sobě postavili nejlepší bojovníci obou týmů – Libor Macháň a Jan Vrchovecký – a Jan vyhrál, což znamenalo celkovou výhru 7:3. Po prvním kole je Opava v průběžném vedení, druhý je tým Brna a třetí Karviná.

Tak jako vždy, byly mezi souboje týmů vloženy zápasy tzv. Pyramidy mistrů, ve které bojují bojovníci bez rozdílu vah. V Opavě se utkali dva bojovníci se Slovinska, mezi nimiž byl i šestinásobný Mistr Evropy a Mistr Světa, bojovník z Polska a Lukáš Martiník z Opavy. Po velmi tuhém slovinsko polském finále vyhrál polský borec Artur Osuchowski, který si odvezl výhru 300 euro.

Během večera se daly vidět i dvě ukázky sebeobran a přerážení v podání dívek a dětí a na konci se slosovaly vstupenky o výhry.

Další kolo nás čeká 20.9. v Havířově. Držte palce.

admin