Lukáš Pavelek obhájil evropský titul v boji na ME v Poreči

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 19.04.2022

Na konci března 28.3. – 1.4.22 se v chorvatské Poreči konalo mistrovství Evropy juniorů, seniorů a veteránů v Taekwon-do ITF.
A součástí české reprezentace byl i náš Lukáš Pavelek, který si z loňského mistrovství dovezl 5 medailí a titul mistra Evropy v boji. Jeho očekávání bylo proto letos veliké.
Lukáš se nominoval do třech individuálních startů a jako kapitán týmu ho čekali i tři týmové starty.
A nakonec všechny tyto nominace dovedl ke zdárnému konci v podobě medaile.
V technických sestavách získal v jednotlivcích bronzovou a v týmech dokonce zlatou medaili.
Ve speciálním přerážení čekalo Lukáše velké drama, kdy ho malá chybička stála zlato a musel se rozeskakovat o stříbro. S řeckým borcem si vylosovali techniku otočku ve výskoku. Deska se postupně zvyšovala, když oba borci vždy desku zlomili, až se zastavila ve výšce 255 centimetrů. To už řecký závodník nedal a Lukáš naopak s přehledem ano. To znamenalo stříbrnou medaili a velkou radost.
V týmech v této disciplíně získali Lukáš také stříbro.
A nakonec ho čekal dlouho očekávaná boj. Roli favorita Lukáš zvládnul a postupně procházel přes své soupeře až do finále. Tam potkal svého kamaráda z reprezentace Huberta Skálu. Ale ani tomu nedal šanci, a i svůj šestý zápas vyhrál. Mohl zvednout ruce na hlavu a radovat se z obhajoby evropského titulu. V týmových bojích přidal ještě bronzovou medaili.
Po konečném součtu se Lukášovi na krku houpali 2 zlaté, 2 stříbrné a 2 bronzové medaile. Už toto je neskutečný výsledek, ale Lukáši se povedl ještě větší husarský kousek. Díky zisku třech individuálních medailí získal titul nejúspěšnějšího staršího juniora celého mistrovství.
Česko skončilo v konečném pořadí států na úžasném druhém místě hned za Řeckem.

 

admin