MČR 2013 - Nymburk

Autor: Kamil | Datum: 23.11.2013

Největší závody tohoto roku, Mistrovství České Republiky (MČR) se konalo o víkendu 9. a 10. listopadu v Nymburku. Závodů se účastnilo přes 300 závodníků z celé České republiky. Za naši školu se účastnilo 11 závodníků, kteří si dovezli v konečném součtu 1 zlatou 3 stříbrné medaile a dvě bronzové medaile.

Závody začínali v sobotu ráno kategorií sestav, které byly velmi plně obsazené. Nakonec medaili po velmi těžkých soubojích vybojoval Lukáš Pavelek – 2. Místo ze 22 závodníků, v kategorii žáků zelených pásků, Kateřina Ziková – 3. Místo v kategorii žákyň červených pásků. Více medailí v sestavách se získat nepodařilo, i když je třeba zmínit 4.-8. místo Lukáše Martiníka v kategorii modrých pásků, ve které bylo 32 závodníků. Další byly na řadě boje. Tady se na nás usmálo o trošku větší štěstí. První zlatou medaili si doslova vybojovala Michaela Lampartová v kategorii juniorek B do 58 kg, která všechny své soupeřky smetla rozdílem třídy. Stříbro vybojovala v kategorii žákyň A do 32 kg, kdy až ve finále podlehla zkušené bojovnici z Prahy. Tímto úspěchem pro nás skončil první soutěžní den žáků a juniorů.

Neděle byla vyčleněna seniorům. Zkušení matadoři, Jan Vrchovecký, Jiří Melecký a Kristýna Pravdová, se pokusili rozšířit sbírku medailí o pár dalších kovů. A povedlo se jim to. Jan Vrchovecký podlehl v kategorii seniorů druhých danů ve finále zkušenému reprezentantovi Filipu Gavlasovi a získal pěkné druhé místo. Kristýna Pravdová získala v kategorii seniorek prvních danů třetí místo. Pak se šlo na boj, kde si zlepšila svou sbírku medailí o stříbro Kristýna v kategorii A do 63 kg.

Všem děkuji za předvedené výkony. Někomu chybělo pomyslné štěstí, někomu méně nervozity, ale celkově všichni získali cenné zkušenosti pro další zápolení a sportovní kariéru.

admin