MČR 2015

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 19.11.2015

V sobotu 14.11. se v Nymburku konalo Mistrovství  České republiky (MČR). Závodníci z 29 škol, přes 460 závodníků si poměřilo síly v Taekwon-du.
Z našeho oddílu vyjelo 15 závodníků a největší výpravu měl oddíl z Prahy, který vypravil přes 100 závodníků. O tom, že nebylo tak jednoduché získat medaili, svědčí  i to, že nebyla vyjímka, když bylo v kategorii více než 30 závodníků. Soutěžilo se od devíti rána až do pozdních večerních hodin, ale výsledek stál za to.
Nejcenější kovy získali Jan Vrchovecký v boji seniorů do 78 kg, Magdaléna Pavlíčková ve speciálním přerážení seniorek a seniorský tým v silovém přerážení, ve složení Martiník, Tihelka, Vrchovecký, Melecký, Tomášek.
 Těch sedm stříbrných medailí svědčí o tom, že jen málo chybělo k více zlatým medailím. Například Krístýně Pravdové, kterou dělil jeden jediný bod od vítězství ve speciálním přerážení seniorek A. Nebo Martinu Tomáškovi, který ztratil vedení tři sekundy před koncem boje seniorů do 85 kg. Další dvě stříbrné získal náš žákovský tým ve složení Martiník, Pavelek, Hrbáček L ,, Hrbáček P., Přibyla. Tihelka přidal jedno stříbro v sestavách čtvrtých danů, v sestavách modrých pásků získal stříbro Pavelek a v sestavách druhých danů Vrchovecký.
Bronz nám vybojovala Kristýna Pravdová v boji do 63 kg, Lukáš Martiník v boji seniorů nad 85kg, Radek Zatloukal v sestavách zelených pásků žáků, Lukáš Pavelek v boji do 44 kg žáků, Lukáš Martiník v sestavách červených pásků, seniorský tým v týmových sestavách, Magdaléna Pavlíčková v sestavách modrých pásků seniorek a Martin Tomášek v sestavách modrých pásků,
Náš oddíl ukořistil 3 zlaté, 7 stříbrných a 8 bronzových medailí a celkově skončil na devátém místě v pořadí škol.
 

admin