Mistrovství České republiky barevných pásků

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 31.05.2022

Tyto největší závody pro barevné pásky se konaly o víkendu 14.5-15.5. Už v pátek vyjelo pět plně naložených aut, aby se dvacet našich závodníků porvalo o medaile. Tento počet byl rekordní a dokonce jsme měli i dva týmy, což se nám už dlouhé roky nepovedlo.
První den byl ve znamení žáků a seniorů (u nás čti veteránů) a docela se urodilo. Tak jako vždy se začalo sestavami. A my jsem neskončili bez medaile. Začnu tou nejcennější medailí. Antonín Kubánek porážel jednoho soupeře za druhým ( a nebylo jich málo) až si po čtvrtém vítězství mohl říct "porazil jsem všechny" a získal zlatou medaili v sestavách žlutých pásků starších žáků. Dvě bronzové, z jedné kategorie, si vybojovali i naši senioři/veteráni Radim Čech a Michal Maiwald. Oběma těsně uniklo finále, ale dvě třetí místa jsou super. A nakonec po dlouhé době vyslal náš oddíl i dva týmy žáků. Doufám, že to tak bude i další soutěže a roky. A oba týmy si odnáší medaili. Tým žákyň si odnáší bronzovou medaili a tým žáků dokonce nenašel přemožitele a odnáší si první místo a zlatou medaili. Zbytku se bohužel medaile nepodařilo v sestavách získat, ale jak jsem psal, pro spoustu z nich to byly první závody a bereme to jako cenné zkušenosti.
A šlo se na boje. Opět začněme tou nejlepší medailí, kterou se nám v boji podařilo získat. Bohužel to není zlato, ale stříbro, a získal ji Ondřej Špaček v kategorii starších žáků do 40 kg. A zlatá medaile mu unikla od jeden bod. Tak příště. A pak už se medaile, do pomyslného koše, sypaly jen v bronzové barvě. Opět musím vyzdvihnout naše seniory/veterány, kteří prokázaly bojovnost a Radim si odnáší bronz v kategorii do 85 kg a Michal v kategorii do 78 kg. Další medaili přidal Hubert Čech v kategorii do 35 kg. Poslední dnešní kov přidal tým starších žáků a jak už jsem psal, byla opět bronzová. První závodní den jsme tedy uzavřeli se ziskem 2-1-7 .
Druhý závodní den, kdy závodili junioři, nás reprezentoval nevídaný počet závodníků a to celých 7, což se nám za posledních 10 let snad ještě nestalo. Hned úvodní disciplína sestavy přinesla skvělé výsledky. Hned naše dvě vystresované juniorky Klára Jurečková a Karolína Klimková ukázaly, že i stres někdy pomáhá a obě porazily všechny své soupeřky a potkaly se až ve finále starších juniorek žlutých pásků. Tento "sesterský" souboj nakonec vyhrála Karolína a Klára skončila druhá.
Druhou medaili přidal Josef Maiwald, který si sebejistě dokráčel přes všechny soupeře až do finále mladších juniorů červených pásů a ani tam nezaváhal. Další zlato se přidalo do naše koše plného medailí. A nebyla to poslední medaile. Lucie Kromrová přidala bronzovou medaili v sestavách mladších juniorek zelených pásků a tu samou medaili získal i Dominik Musiol v sestavách mladších juniorů zelených pásků. A šlo se na boje. Těch už se účastnili jen naši "Pepové" Maiwald a Čech. A opět na výbornou. Josef Čech dokázal, že se lepší každou soutěží a stačí trochu obrousit hrany a bude to pořádná mlátička. Všechny své souboje vyhrál rozdílem několika bodů a nedal soupeřům šanci. Nakonec mu na krku visela zlatá medaile z matsogi mladších juniorů do 60 kg. Josef Maiwald získal v kategorii mladších juniorů do 70 kg bronzovou medaili. Trošku doplatil na slučování kategorií. A čekali jsme na poslední disciplínu speciálního přerážení. Tady jsme si na medaili taky mysleli. Oba Josefové jsou šikovní skokani a oba to dokázali.
Oba skočili dvě techniky ze tří a čekali na své soupeře jak jim to půjde. Jeden po druhém se jejich soupeři ani nekvalifikovali a už to vypadalo skvěle. Ale nakonec jim přibyl ještě jeden soupeř se stejným počtem bodů a bohužel úplně poslední skokan dal techniku nopi cagi za jeden bod a tento jeden bod znamenal zisk zlata a pro naše borce rozeskakování o stříbro a bronz. Tady bylo drama. Josef Maiwald celkem s přehledem hned první technikou rozhodnul o svém stříbru, ale Josef Čech s třetím soupeřem se rozeskakovali ještě asi 5x, než nakonec mohl ruce nad hlavu dát náš Josef a radovat se z třetího místa.
A to nejlepší nakonec. Josef Maiwald se díky zisku jedné zlaté, jedné stříbrné a jedné bronzové medaile stal nejúspěšnějším mladším juniorem celého MČR. Pepo gratulujeme:)
Sedm "statečných" juniorů tak získalo 3 zlaté 2 stříbrné a 4 bronzové medaile a k tomu pohár pro nej mladšího juniora. PROSTĚ PARÁDNÍ VÝSLEDEK!!
Celkově jsme se ziskem 5 - 3 - 11 stali sedmou nejúspěšnější školou MČR.
Všem závodníkům moc děkuji za předvedené výkony a já můžu být hrdý trenér:)

admin