ME trochu jinak, aneb setkání malých nadšenců - dětí

Autor: Kamil | Datum: 24.04.2013

V sobotu 20.4. se ve Frýdku - Místku konala velmi netradiční soutěž. Bylo to spíš přátelské setkání dětí do 13ti let ze Severní Moravy a Brna za účelem představit dětem naše reprezentanty a ukázat jim, jak takové Mistrovství Evropy probíhá. Dohromady se " setkalo" na těchto závodech 69 dětí od úplných nováčků, až po dlouholeté závodníky s červenými pásy. Za náš oddíl se závodů zúčastnilo 11 dětí.

Hned po registraci se děti rozdělili do týmů, které znázorňovali jednotlivé státy Evropy. V každém týmu byly děti z různých oddílů, aby se navzájem děti poznaly. Jejich první úkol byl nakreslit vlajku jejich státu. A tak děti ukázaly jejich výtvarné nadání. Poté se udělal slavnostní nástup států a hned na to se začalo soutěžit.

Začalo se soutěžit v jednotlivcích a to v sestavách podle pásků. Po těchto kategoriích se přešlo na boj, kde byly kategorie rozděleny dle výšky závodníků. A nakonec se soutěžilo v týmovém boji podle států. Za náš oddíl se soutěže zúčastnili tito závodníci - Lucie Rudyncová, Jakub Mrázek, Lukáš Pavelek, Mojmír Hájka, Mikuláš Stříbný, Oliver Ulitzka, Daniel Přibyla, Lukáš a Tomáš Hrbáčkovi, Lukáš Martiník, Kateřina Zíková.

Všichni si zaslouží pochvalu za svůj výkon a snahu. Pro mnohé z nich to byly úplně první závody, a proto bylo potěšení sledovat jejich radost při každé výhře a bohužel i zklamání při prohraném zápase. Ale určitě si velkou pochvalu zaslouží naši dva nováčci Lucinka a Kuba, kteří i přes svou nezkušenost ukázali bojového ducha a oba získali dvě medaile ze dvou disciplín a zvlášť v boji ukázali, že se nebojí ani větších dětí s vyššímy pásky a dokonce nad nimi i vítězili. A největší pochvalu si zaslouží Lukáš Pavelek, který nejen, že vyhrál svou kategorii v boji, ale zároveň dle rozhodnutí rozhodčích, dostal pohár pro nejlepšího bojovníka.

Medailové zisky:
Lucie Rudyncová - 2. sestavy, 3. boj
Jakub Mrázek - 1. sestavy, 2. boj
Lukáš Pavelek - 1. boj + pohár pro nej bojovníka
Daniel Přibyla - 2.boj, 3. sestavy
Tomáš Hrbáček - 3. sestavy
Lukáš Martiník - 3. boj
Kateřina Zíková - 2. sestavy, 1. boj

P.S. Poděkování patří určitě i rodičům, kteří své děti podporovali jak psychicky, tak i materiálně svačinkama :)

admin