MORAVSKÁ LIGA TAEKWONDO

Autor: MarVin | Datum: 18.04.2012

V neděli 16.4.2012 proběhlo historicky první kolo Moravské ligy Taekwon-do ITF, která je spojená s boji v pyramidě mistrů. Tento projekt vznikl zejména za účelem propagace našeho sportu, protože Taekwon-do se poslední dobou řadí do kategorie velmi úspěšných sportů v ČR. Moravská liga a pyramida mistrů se v tomto ročníku koná ve čtyřech kolech. Zajímavostí je i to, že jste mohli sledovat všachna klání na internetu.

První kolo proběhlo v Havířově, kde se utkaly vzájemně každý s každým 4 moravské týmy: Karviná, Brno, Třebíč a nechyběla zde i Opava. Opavským tým tvořili: Marek Vinárek, Kamil Tihelka, Martin Raida, Martin Žídek, Martin Tomášek, Jirka Melecký a Martin Tomko. Zpočátku Opava bojovala s papírově nejsilnějším soupeřem, kterým byla Třebíč. Zde Opaváci udolali remízu. Poté si Opava věřila na Brno i na Karvinou, ale chyběla ji lepší taktika nasazování borců do bojů a možná i trochu štěstí. Nešťastně tak prohráli s oběma týmy a vezou si z prvního kola zatím jen jeden bod a tím i čtvrté (poslední místo). Vítězem prvního kola je tým Brna - nutno však konstatovat, že všechny týmy byly vyrovnané a o prvenství se rozhodovalo až v posledních zápasech. Náš tým si věří a v příštím kole, které se koná v Boby centru v Brně, chce bodové skóre zlepšit a otočit celkové pořadí LIGY.

V pyramidě mistrů nastoupil opavský Jan Vrchovecký, který však bojoval zároveň i se zraněním nohy, ale i přesto se probojoval na třetí příčku. Mistrem 1. kola pyramidy se stal Martin Kosík z Frýdku Místku, který bojoval ve finále Filipem Gavlasem rovněž z Frýdku Místku. Akce byla velmi povedená a kromě propagace Taekwon-do slouží také k pomoci nemocným a potřebným. V prvním kole se ze vstupného vybralo 5700,-Kč na desetiletou holčičku Terezku, která bojuje s obrnou a potřebuje peníze na léky a na nový vozík. Zajímavosti je, že 4. finálové kolo bude v Opavě, kdy v současné době probíhá jednání o místě konání.

Věříme, že ukážeme úžasné boje a skvělý sportovní zážitek, takže se máte na co těšit! Více informací o Moravské lize týmů najdete na stránkách www.ligataekwondo.cz, případně na našich stránkách nebo na FB.

admin