Mistři Evropy z Opavy

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 04.05.2018

Ve dnech 26.4.-29.4.18 se v Estonském Tallinnu konalo Mistrovství Evropy v Taekwon-du ITF.

Celkem 801 závodníků z 29 zemí se zde utkalo o medaile. Z opavského oddílu se nominovali dva seniorští závodníci a to Jan Vrchovecký a Kristýna Pravdová.
Kristýna se nominovala v jednotlivcích na sestavy I.danů a boj  -67 kg a Jan se nominoval v jednotlivcích do boje -85 kg. Oba se navíc nominovali do týmových disciplín.
Oba se v Evropě rozhodně neztratili a vezou domů spousty medailí. Kristýna Pravdová proměnila obě své nominace v jednotlivcích a odváží si bronzovou medaili ze sestav a parádní stříbro z boje. Zvláště stříbro bylo opravdu vydřené. Konkurence byla veliká a zápasy vyrovnané tak moc, že se několikrát muselo prodlužovat kvůli remízám. Navíc si Kristýna veze domů čtyři medaile z týmových disciplín, kdy se seniorský tým stal Mistryněmi Evropy ve speciálním přerážení, získali stříbro ze sestav a silového přerážení a bronz z bojů.
Honzovi se povedlo něco, co se české reprezentaci nepovedlo již déle než pět let. Po dlouholetých zdravotních potížích se mu konečně povedlo v jednotlivcích získat medaili a navíc hned tu nejcennější. V boji si svými soupeři takticky hrál a došel až do finále, kde soupeře parádní otočkou ve výskoku porazil a odnesl si zlatou medaili  a titul seniorského Mistra Evropy v boji do 85 kg.
Navíc k tomu přidal v týmech další zlatou ze sestav a stříbro ze speciálního přerážení.
Když to sečteme, dva naši zástupci si domů vezou dohromady devět medailí a dva tituly Mistrů Evropy.
Celkově skončila Česká republika na šestém místě.

admin