Mistrovství Evropy tak trochu jinak

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 06.04.2014

Včera 5.4. se ve Frýdku - Místku konal druhý ročník "soutěže" ME tak trochu jinak. Toto setkání našich nejmenších cvičenců a nadšenců má za úkol hlavně přiblížit i těm nejmenším, kteří se sotva naučili první kop, atmosféru závodů a ukázat jim, že všichni taekwondisté jsou kamarádi. A v neposlední řadě představit reprezentanty, kteří v pondělí odlétají na klasické ME v taekwon-do.

Soutěž začala rozdělením do států. Děti z různých oddílů se rozdělily do skupinek po deseti. každá tato skupina reprezentovala nějaký evropský stát. Pak si děti nakreslily vlajku daného státu a šup závodit. Systém závodů byl formou klasického pavouka, ale i ten, který vypadl měl ještě šanci na druhé místo.

Šlo vidět plno pěkných zápasů jak boji, tak v sestavách, ale hlavně nadšení i těch nejmenších. Úsměvy, fandění, zapálení pro věc...plno velkých a zkušených závodníků by se mohlo od těchto dětí učit. Beze strachu šli do ringu a s úsměvem na rtech se bili jako by si hráli s autíčkem na dálkové ovládání. O chvíli později už zase s nadšením běhali po hale a kamarádili se navzájem i s dětmi, které poznaly sotva to ráno.

A o tom to je. Dělat vše s nadšením, s radostí, nebrat vše smrtelně vážně a hlavně najít si kamarády. I když na medailích nezáleží, musím zmínit, že dětem z našeho oddílu se dařilo až překvapivě a musím všechny pochválit. Někteří překvapili tak, až jsme valili bulvy. Nebudu tady jmenovitě všechny chválit, bylo by to nadlouho, ale nejvíc musím pochválit Lucii Rudyncovou, která získala dvě zlaté medaile ze dvou disciplín a to ji vyneslo titul..nejlepší žákyně a dostala pohár a zlatý řetízek v hodnotě 1000,- . V konečném součtu medailí jsme skončili za Karvinou ( a jejich pobočkami) a Frýdkem - Místkem na krásném třetím místě. Doufám, že jste si to taky všichni pěkně užili a příští rok opět na ME tak trochu jinak.

Medailový zisk Opavy:

Mikuláš Stříbný -2.místo tul

Lukáš Pavelek - 3.místo tul

Lukáš Martiník- 3.místo tul

Lucie Rudyncová 1. místo tul

Klára Mrázková- 1. místo tul

Terezka Machurová - 1.místo boj

Klárka Mrázková- 3. místo boj

Lucie Rudyncová - 1. místo boj

Mrázková Klára -1.místo boj

Daniel Přibyla- 3.místo boj

Daniel Pavelek -2. místo boj

Tomáš Hrbáček -1. místo boj

Jakub Mrázek -1.místo boj

admin