Mistrovství Evropy v Běloruském Minsku

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 16.04.2014

V termínu 10.4.-14.4. se v běloruském Minsku konalo Mistrovství Evropy v Taekwon-do ITF. Česká republika se již řadu let honosí skvělými výsledky na mezinárodním poli, kdy patříme mezi nejlepších pět států Evropy respektive světa.

Vzhledem k rostoucí konkurenci je každý rok těžší a těžší obhájit svou pověst. Minulý rok se ne zcela dařilo, a proto tenhle rok byl velkou výzvou.

Za náš oddíl se ME účastnili dva borci – matador Jan Vrchovecký, který zároveň obhajoval třetí místo z boje, a Kristýna Pravdová, která se do reprezentace vrátila po roce.

Honza byl nominován do seniorského týmu a v individuálech do boje – 78 kg. Kristýna se nominovala do týmu seniorek. Od prvního soutěžního dne jsme celí netrpěliví čekali na každou i drobnou zprávu z dějiště. Česká republika začala skvěle…medaile přibývali a mi čekali, až se objeví nějaká, ve které by měli prsty i opavští závodníci. A hned první den se povedlo. Po velmi tuhém a vyrovnaném boji s favorizovaným týmem Ruska, získal seniorský tým mužů zlatou medaili v sestavách – tulech. První medaile pro Honzu a hned zlatá. Po prvním dni měla česká republika už devět zlatých medailí a držela si průběžné druhé místo za Ruskem.

Další dny to probíhalo v obdobném ražení. České republice se velmi dařilo a i Kristýna si přišla na své, kdy se velmi, velmi dlouhé době podařilo seniorskému týmu ve finále boje porazit dlouhodobé královny v této disciplíně tým Bulharska a získali zlato. I Kristýně se na krku skvěla zlatá medaile.

Abych to zkrátil, další dva soutěžní dny si na svůj krk Honza přidal ještě jednu zlatou ze silového přerážení a jednu stříbrnou ze speciálního přerážení týmů a hlavně bronzovou z individuální disciplíny, kdy v boji obhájil třetí místo. Kristýně přibyla ještě stříbrná medaile z týmů ve speciálním přerážení.

Sečteno podtrženo, Honza si veze domů dvě zlaté, stříbro a bronz. Kristýna zlato a stříbro. Česká republika v konečném součtu skončila na třetím místě v pořadí států za prvním Ruskem a druhým Bulharskem. Seniorský tým, ve kterém byl náš Honza, se stal nejúspěšnějším týmem celého mistrovství a Filip Gavlas z Frýdku – Místku se stal nejúspěšnějším seniorem.

Všem gratuluji!

admin