Mistrovství Evropy 2017 Liverpool se velmi povedlo

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 04.05.2017

Ve dnech 26.4. – 30.4. se v anglickém přístavním městě Liverpool konaly největší evropské závody a to Mistrovství Evropy v Taekwon-do ITF juniorů, seniorů a veteránů. Celkem 790 závodníků z 32 zemí se sjelo do tohoto historického města a rodiště Beatles.
Z České republiky vyjelo celkem 35 závodníků, aby se postavilo výzvě a obhájilo loňské čtvrté místo. Za Opavu vyjeli dva závodníci – Jan Vrchovecký a Kristýna Pravdová.
Honza byl kapitán seniorského týmu a jako jednotlivec se nominoval do speciálního přerážení (do výšky a dálky), do váhové kategorie mínus 85 kilo v boji a technických sestav druhých danů. Kristýna byla členkou týmu seniorek a jako jednotlivec se nominovala do boje mínus 69 kilo a speciálního přerážení.
Oba své starty bohatě proměnili kdy Honza se svým týmem nejdříve získal zlato v týmových sestavách a poté ještě stříbrnou medaili v týmovém speciálním přerážení a pak získal ještě dvě medaile v jednotlivcích, stříbro bral v technických sestavách a bronz ze speciálního přerážení
Kristýna se bohužel v jednotlivcích neprosadila, ale s týmem získala úžasné čtyři medaile ze čtyř možných. Zlatou medaili ze silového přerážení, stříbro ze speciálního přerážení i z technických sestav a nakonec bronz z boje.
Dohromady Honza s Kristýnou přivezli do Opavy 2 zlaté, 4 stříbrné a 2 bronzové medaile.
Česká republika v konečném součtu medailí získala úžasné druhé místo za Ruskem a před Ukrajinou. Ale je nutno podotknout, že konečné druhé místo je umocněno tím, že Rusko mělo 143 závodníků a Ukrajina 97 zatímco Česká republika pouze 35.

 

admin