Opava má MISTRA SVĚTA

Autor: Kamil | Datum: 30.07.2013

Ve dnech 17. 7. - 21.7 se v Bulharské Sofii konalo osmnácté seniorské Mistrovství světa. Náš oddíl a naši republiku, jako již tradičně, reprezentovali Lucie Vinárková a Jan Vrchovecký, kteří uspěli v nominačním sítu trenérů reprezentace. A jak se jim dařilo? Mnohé napovídá již náš titulek, ale...

Celkově bylo toto MS pro naši republiku spíše výsledkově horší, když jsme skončili „až“ na sedmém místě. Pro naši Lucii to platilo i v jejich startech v kategorii jednotlivců, kdy ji uškodili rozhodčí a v boji ve váhové kategorii do 57 kg vypadla těsně před medailovými pozicemi a v sestavách čtvrtých danů vypadla bohužel v prvním kole. V týmech si sice spravila chuť, když obsadila jako kapitánka týmu dvě třetí místa v sestavách a silovém přerážení, ale i tak měly tyto závody pro Lucii hořkou příchuť.

To Honza si tyto více než užil. Namotivovaný, skvěle připravený se pustil v boji do 78 kg do soupeřů jako lev. Bulhara, Skota a Řeka si dal k večeři a šel o postup do finále se silným borcem z Ukrajiny. Byla to vyrovnaná bitva, kdy se muselo prodlužovat. A až tady se bohužel k Honzovi štěstí trochu otočilo zády. Ještě pár sekund před koncem vedl, ale pak při provádění kopu uklouznul a spadl na zem. Bylo to třetí napomenutí, odečetli mu bod a to znamenalo prohru. Ale i tak, získat v seniorské kategorii na Mistrovství světa třetí místo je více než obrovský úspěch!! Hned poté si šel zazávodit v týmových soutěžích. Ze začátku sice nezískali medaili ani v sestavách ani v boji, kde si dokonce náš Honza zranil kotník a byl ohrožen start v týmovém přerážení, ale právě v tom si nakonec naši senioři zlepšili apetit. V silovém přerážení obsadili druhou příčku a ve speciálním přerážení dokonce první příčku a jedinou zlatou medaili naší výpravy a stali se MISTRY SVĚTA!! Oběma našim závodníkům i celé reprezentaci gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

admin