Opava vyhrála LIgu Taekwon-do za rok 2014.

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 16.12.2014

Sobotní odpoledne, venku škaredé počasí, obchodní domy plné lidí a všichni už myslí na vánoce. V tomto předvánočním čase se uskutečnilo finále třetího ročníku Ligy Taekwon – do.

Finále tohoto ročníku si vzal pod svou patronaci oddíl Taekwon-do ITF Brno a byla to akce ve velkém stylu. Ohňové efekty, roztleskávačky, taneční ukázky a k tomu tři týmy a 6 bojovníků bez rozdílu vah v tzv. Pyramidě mistrů.

Moderátor Miroslav Sýkora přivítal diváky přesně v 16:45 a hned poté se do boje daly týmy Karviné a Brna. U týmu Karviné se celý tento ročník projevil nízký průměrný věk a Brno vyhrálo 7:1. Hned po této vysoké prohře musela Karviná nastoupit proti našemu týmu. A výsledek se opakoval. I Opava vyhrála nad Karvinou 7:1 a to znamenalo, že o vítězi letošního ročníku se popere Brno s Opavou. Pokud by vyhrálo Brno, rozhodovalo by skóre. Takže jsme se museli snažit. Bohužel jsme od začátku doháněli a ještě před posledním zápasem jsme prohrávali 5:3. Kdybychom prohráli i poslední zápas, skóre by bylo 7:3 a výhra by připadla Brnu. Naštěstí to skončilo remízou 5:5 a Opava slavila druhé vítězství ze tří ročníků.

V Pyramidě mistrů startoval i náš Jan Vrchovecký. Utkal se s ukrajinským mladíkem Demyschynem Danylem a byl to velmi vyrovnaný technický zápas. Bohužel se nakonec štěstí usmálo na ukrajinského borce, který i přes svůj nízký věk 17ti let došel až do finále, kde podlehl svému krajanovi a mistrovi světa Gryshchuku Ivanovi.

Všem členům týmu děkuji za výkony za celý rok a přeju všem fanouškům klidné prožití Vánočních svátků.

admin