Pohár ČST v Nymburku

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 26.11.2017

Včera se pětice odvážných zúčastnila poslední letošní svazové soutěže. Opět se hostitelským městem stal Nymburk.
Celkem se Poháru zúčastnilo 271 lidí z 21 oddílů z ČR.
Tyto závody jsou jedinečné tím, že se kategorie nejedou tzv. systémem pavouků (vyřazovací systém), ale jede se systém každý s každým. Medaile se tudíž získává mnohem hůř.
Začali žáci. Klára Hájková bohužel v sestavách na medaili těsně nedosáhla, když prohrála souboj o třetí místo. Na sestavách je třeba ještě pořádně zabrat.
V boji byli v kategorii bohužel pouze dvě. A soupeřka Klárky byla mnohem zkušenější a suverénně vyhrála. Tak si Klárka odnesla stříbrnou medaili jako cenu útěchy.
Pak šel do bojů Lukáš Pavelek. Po vydařeném MČR si i zde s chutí zazávodil. V boji šel dokonce závodit do vyšší váhové kategorie, aby si vyzkoušel jak na tom je. V sestavách ani v boji opět nenašel přemožitele a ziskem dvou zlatých medailí si odnesl titul nejúspěšnějšího staršího žáka.
Po žácích nastoupil Jan Vrchovecký. V sestavách byl souboj tak vyrovnaný, že medailové pozice musel nakonec rozhodnout počet vlaječek a tak získal Honza bronzovou medaili.
Ale v boji si spravil chuť. Vyhrál všechny čtyři zápasy a radoval se ze zisku zlaté medaile.
Poslední na řadě byli junioři. Radek Zatloukal sice v sestavách nezískal žádný kov i díky drobné chybě, ale za to v boji si pěkným výkonem zasloužil bronzovou medaili.
Lukáš Martiník měl opravdu smůlu. V sestavách jeho kategorii sloučili s druhými dany a tak dostal do kategorii i mistry evropy. V boji zase jeho kategorii sloučili s vyšší váhovkou, kde byli soupěři o hlavu vyšší.
Ale i tak může Lukáš odejít s hlavou vztyčenou. V sestavách jen těsně nepostoupil do bojů o medailové pozice a v boji těsně prohrál souboj o třetí místo a skončil čtvrtý.
Celkově jsme tak v pěti lidech a z deseti možných medailí získali
3 zlaté 1 stříbrnou a 2 bronzové medaile.
Všem gratuluji.

admin