Pohár ČST v Opavě

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 19.06.2016

Tato sobota patřila opět Taekwon-du. Ve sportovní hale na Mařádkove ulici se konalo druhé kolo Poháru ČST (Český Svaz Taekwon-do). Pro opavskou školu to byly dosud největší pořádané závody v jejich městě a poprvé byly závody pod oficiální záštitou prvního náměstka primátora města, Martina Vítečka.
Celkem se přihlásilo a soutěže zúčastnilo 132 závodníků z jedenácti škol Moravy a Čech. Jelikož to bylo na domácí půdě, chtěli jsme se trochu vytáhnout a tak se rozhodlo dohromady 29 žáků naší školy zkusit štěstí a získat nějakou tu medaily do sbírky. I toto byl rekord v počtu závodících lidí za Opavu.
Soutěžilo se na třech rinzích v discplíně tulů (sestavy) a matsogi (boj) systémem každý s každým. Získat medaili bylo tedy o mnoho těžší, než když se jede klasickým systém vyřazovacích pavouků.
I když jsem mnoho úspěchů, z důvodů malé zkušenosti většiny závodníků, nečekal, medaile se postupně hrnuly a mě se na tváři objevoval čím dál tím větší úsměv.
Nebudu se tady rozepisovat úplně o všech medailích, které jsme nakonec získali, ale rád bych tady pár případů zmínil.
Třeba naše čerstvé žluté pásky, které získaly své pásy teprve dva dny před soutěží. Bojovali jako lvi. Jak rodiče, tak i jejich děti.  Ať už naše dvě nejmenší bojovnice Natálka Paščáková s Lucií Praskovou, nebo na opačném věkovém konci jejich tatínkové Martin Paščák  a Stanislav Prasek. V sestavách žlutých pásků jsme nakonec získali dvě bronzové medaile – Natálka Paščáková a Filip Prasek.
Dále se trošku na pozadí těchto závodů odehrával bratrský boj mezi starším Radkem a mladším Martinem Zatloukalem. Kdo získá víc medailí? Zatím v této statistice vedl s přehledem Radek, ale tyto závody byly ve znamení Martina. Jeho bronz v sestavách modrých pásků a stříbro v boji do 38 kg žáků nasadil brouka do hlavy jeho bratrovi.
Určitě si zaslouží zmínku i dva „navrátilci“, kteří se po několika letech rozhodli začít znovu cvičit. Petr Velecký a Dominik Sosna. Petrovi se bohužel nezadařilo, ale Dominik získal hned dvě zlata. Tomu se říká návrat ve velkém stylu.
Abych už to moc nenatahoval, zmíním poslední dva, kteří si určitě zaslouží naši pozornost.
Prvním je Michal Maiwald. I když mu bude za dva týdny 40 let a dostane se tudíž do kategorie veteránů svou výhrou v sestavách modrých pásků a těsným stříbrem v boji získal pohár pro NEJÚSPĚŠNĚJŠÍHO SENIORA B.
Druhým je Lukáš Martiník. Prvním rokem junior a navíc má v kategorii velkou konkurenci v podobě karvinských borců Jakuba Tvardka a Ondřeje Papšíka. V sestavách červených pásků vyhrál a v boji získal, po urputném boji právě nad Papšíkem, bronz což stačilo k zisku poháru pro NEJÚSPĚŠNĚJŠÍHO JUNIORA A.
Naše škola skončila na celkovém čtvrtém místě před třetím Brnem, druhou Karvinou a suverénním Frýdkem – Místkem.

Výpis našich medailí:
žáci:
Natálie Paščáková – 3. tul žluté pásky
Filip Prasek -3.tul žluté pásky
Martin Zatloukal – 3.tul modré pásky, 2.boj do 38 kg

Junioři:
Lukáš Martiník – 1.tul červené pásky, 3.boj do 51 kg
Štěpán Trčka – 3.tul žluté pásky
Dominik Sosna – 1.tul modré pásky, 1.boj nad 70 kg
Mikuláš Stříbný – 3.tul modré lásky, 3.boj nad 70 kg
 

Senioři:
Michal Maiwald – 1.tul modré pásky, 2.boj do 80 kg
Martin Tomášek – 1.tul červené pásky, 1.boj nad 78 kg
Kristýna Pravdová – 3.tul černých pásků, 2.boj nad 65 kg
Jiří Melecký – 2.boj nad 78 kg
 

admin