Pohár Českého Svazu

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 19.02.2016

O víkendu dvanáctého a třináctého února se v Nymburku konal Pohár Českého Svazu Taekwon-do. Závodů se zúčastnilo dohromady přes dvěstě sedmdesát závodníků z dvaceti pěti škol z celé republiky a dokonce jednoho oddílu z Polska. V jednotlivých kategoriích se bojovalo systémem každý s každým. V případě, že bylo ve skupině více než šest závodníků, rozdělila se tato skupina na více menších skupinek a vítězové těchto skupin se poté utkali ve finále.
Z opavského oddílu se vydala poměřit síly čtveřice závodníků – Radek Zatloukal, Martin Zatloukal, Lukáš Pavelek a Kristýna Pravdová.
Nejtěžší los, co do počtu závodníků, měli bratři Zatloukalové, kteří měli v kategorii sestav zelených pásků třicet soupeřů. Oba ve svých skupinách získali shodně tři vítězství a jednu prohru, ale zatímco mladšímu Martinovi to k postupu do finále nestačilo, jeho bratru Radkovi ano. Radek si poté ve finále vybojoval bronzovou medaili.
Kristýna Pravdová měla pro změnu menší počet soupeřek, ale zato, až na jednu vyjímku, samé reprezentantky.  V této tvrdé konkurenci si Kristýna vybojovala nádhernou stříbrnou medaili.
Lukáš Pavelek se poprvé ukázal v kategorii žáků červených pásků a jeho premiéra se bohužel nepodařila a do finále se neprobojoval. Chuť si ale spravil v boji do čtyriceti čtyř kilogramů, kde nenašel přemožitele, všechny své soupeře suverénně porazil a odnesl si zaslouženou zlatou medaili.
Kristýna v boji seniorek do šedesáti tří kilogramů narazila opět jen na samé reprezentantky a tentokrát si odnesla na krku bronzovou medaili.
Závody běžely hladce a po šesté hodině vše skončilo s celkovou bilancí pro Opavu  jednu zlatou, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile.

 

admin