Seminář s mistrem Zámečníkem VI.dan a mistrem Juhásem V.dan

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 24.01.2014

V sobotu 18.1. se v kravařském Buly centru konal seminář pro červené a černé pásky. Z naší školy se semináře účastnilo 6 lidí. Hned na úvod jsme se rozdělili na dvě skupiny. Skupinu červených pásků až druhých danů si vzal pod svá křídla mistr Juhás a skupinu třetích a vyšších danů měl na starosti mistr Zámečník.

V první skupině byl Jan Vrchovecký, Kristýna Pravdová, Hana Zíková, Kateřina Zíková a Martin Tomášek. Ze začátku jeli fyzickou přípravu, kde se mistr chtěl podívat jak na tom cvičenci jsou. Dle pozdějších komentářů byla tato příprava velmi náročná a všichni se pořádně zapotili. Následovallo pár sestav, které se po náročném zahřátí cvičily oprvadu hůře, než obvykle:)

Ve druhé skupině jsem byl já. ze začátku jsme se na rozdíl první skupiny zahřáli jenom mírně, pak protáhli a hned šli cvičit sestavy na čtvrtý a pátý dan. Mistr Zámečník s námi každou sestavu důkladně projel, vysvětlil, opravil. Jelikož mají tyto sestavy v průměru každá přes 45 technik, dokázalo to taky pěkně unavit.

V druhé půlce semináře se obě skupiny spojily a cvičily se sebeobrany proti různým úchopům a úderům. Někteří díky tomu zjistili jak jsou některé místa na lidském těle citlivé.

Myslím, že se každý na tomto semináři naučil, nebo dozvěděl něco nového a strávil příjemné dvě hodinky cvičením. Přístí seminář v únoru povede už velmistr Hwang Ho Yong.

admin