Třetí kolo Ligy Taekwon-do v Opavě

Autor: Kamil | Datum: 19.06.2013

Venku krásně, po dlouhé době teplo a většina lidí hledala stín, kam se schovat. Sobota 15.6. ale byla pro lidi z opavského oddílu úplně v jiném duchu. Bylo třeba připravit vše potřebné na Galavečer Taekwon-do v rámci třetího kola Ligy Taekwon-do. V hale na Mařádkove ulici to vypadalo jak v malém mraveništi. Nosily se žíněnky, stavěl ring, stoly pro rozhodčí, chystalo se ozvučení a plno dalších drobností, bez kterých by to celé nemohlo být.

Vše to vypuklo o půl páté odpoledne. Moderátor Miroslav Sýkora přivítal diváky, kterých sice nebylo tolik, ale byli pěkně slyšet a povzbuzovali závodníky k lepším výkonům. Celý galavečer se skládal z bojů týmů šesti moravských měst - Olomoucíe Brna, Třebíče, Frýdku - Místku, Karviné a domácí Opavy - a Pyramidy mistrů, což jśou boje těch nejlepších bojovníků bez rozdílu vah. V této pyramidě v Opavě soutěžili i dva cizinci, jeden z Polska - Osuchovski - a druhý ze Slovinka - Terjašek a za opavu se kvalifikoval svými výsledky náš Marvin alias Marek Vinárek.

Opavský tým čekal těžký los. Tým Třebíče, se kterým máme zápornou bilanci, zatím neporažený tým Frýdku - Místku a Olomouc. Bohužel se potvrdil nejhorší scénář. I přes pěkné výkony opavských borců, kdy například Lukáš Martiník poprvé porazil Vojtu Fialu z Třebíče, nebo kdy Martin Tomko po delší době našel svou formu a porazil svého protivníka z Olomouce, opavský tým prohrál 6:4 s Třebíčí a 6:2 s Frýdkem - Místkem a vyhrál pouze s Olomoucí 6:2 a tudíž jsme si připsali na své konto pouze dva body ze šesti možných a zůstali jsme na třetím místě právě za Třebíčí a Frýdkem.

V pyramidě potřetí za sebou vyhrál Frýdecký Martin Kosík, který porazil v prvním kole polského zkušeného borce a v druhém našeho Marka, který musel předčasně vzdát, kvůli natrženému obočí, a ve finále porazil svého týmového kolegu Filipa Gavlase.

Chci poděkovat našim sponzorům - Statutárnímu městu Opavě, Modelu obaly a.s. , Kofole a.s. a Abelu, který věnoval i ceny do losovacíí soutěže.

Další poděkování patří VIP hostovi Ladislavu Machotovi který je znám všem dlouhodobým cvičencům jako pionýr českého Taekwon-do a jeden z prvních úspěšných reprezentantů, který bohužel po nehodě s padákem oslepl. I proto si velmi vážíme, že přijel a jeho syn se dokonce účastnil Pyramidy.

V rámci projektu Ligy se snažíme pomáhat handicapovaným lidem, kdy polovina vstupného jde přímo na tyto lidi. na Opavském kole se předávalo speciální chodítko klučinovi s těžkou mozkovou obrnou a díky Opavskému kolu se vybralo přes 4 tisíce.

admin