Velké letní soustředění

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 16.08.2016

V datu 30.7.-9.8. se ve Zlatých horách konalo již v pořadí třetí společné soustředění Karviné, Frýdku – Místku, Ostravy a Opavy.
V místním Ski- Areálu se ubytovalo dohromady 160 taekwondistů. Tento rok nás navštívilo i zhruba 30 kamarádů z Polska a 40 účastníků bylo i čistě jen na tzv. Fight camp, ve kterém tito cvičenci celých 10 dní cvičili 3x denně pod dohledem zahraničních trenérů taekwon-da a kickboxu. Opět, stejně jako loni, nás navštívil Oleg Solovey s trojnásobnou mistryní světa Katyou a jejich synem Vitaliyem.
Za těch 10 dní jsme stihli natrénovat desítky hodin, připravit se na páskování, projít stezkou odvahy, zařádit si na diskotéce, osvěžit těla ve velké vodní bitvě i zahájit olympiádu.
Ale hlavní náplní soustředění byla celotáborová týmová hra, která se nesla ve znamení Pána Prstenu.
Týmy se postupně „prokousávaly“ mapou bod po bodu až k Hoře osudu, ve které musel být zničen Prsten moci. Vyhrál tým Rohirů, který si za odměnu odnesl odměnu ve formě sladkostí. A sladkostí bylo tolik, že je ani 10 členů týmu nebylo schopno pobrat.
Na konci soustředění mohli vybraní složit zkoušku na barevný pásek, kdy páskování vedl velmistr Hwang Ho Yong, který o den dříve vedl seminář.
Mnoho návštěv ze Slovinska, Polska, Ukrajiny, natáčení televize i vše kolem dalo dětem, i nám, mnoho nových zážitků a i nespočet nových přátel.
Příští rok se těšíme znovu.

admin