Lukáš Pavelek se z Itálie vrátil jako Mistr Světa

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 18.10.2022

Od pondělí 3.10. do soboty 8.10. se italské Jesolo stalo dějištěm konání mistrovství světa žáků a juniorů v kickboxu největší světové organizace WAKO.  Přes dva tisíce závodníků ze šedesáti tří zemí světa se popralo o medaile ve svých kategoriích. Českou republiku reprezentovalo celkem šestnáct závodníků a přímo Opavu a náš oddíl Lukáš Pavelek, který se úspěšně nominoval svými výkony hned do dvou disciplín a to lightcontact a kicklight obojí v kategorii do 79 kg.
Lukáš je sice hlavně reprezentant v taekwondu, v němž je dvojnásobný mistr Evropy v boji, ale i v kickboxu se mu nesmírně daří.
Jeho hlavní disciplína je lightcontact, což je taekwondu nejbližší disciplína. A rozhodně dokázal, co v něm je. Jako nůž máslem prošel až do semifinále a čekal ho boj o finále. První kolo bylo jasně v režii Lukáše a už to vypadalo, že finálová brána se otvírá, ale ve druhém a třetím kole soupeř změnil taktiku. To Lukáše hodně potrápilo a tak ztratil své vedení a nakonec na body prohrál, což znamenalo třetí místo a zisk titulu 2. vicemistra světa.
Lukáše to mrzelo a tak si musel zpravit chuť v kicklightu. Hned první zápas vyhrál knockoutem soupeře po silném kopu do žeber a tak si postupně vybojoval cestu až do finále.
Byly to nervy, ale celý zápas si Lukáš držel vedení a odbytím poslední vteřiny zápasu mohl zvednout ruce nad hlavu a kleknout na zem vysílením a štěstím, právě se stal mistrem světa a nemohl tomu uvěřit.
Ze dvou startů si Lukáš přivezl dvě medaile a tituly mistr světa a druhý vicemistr světa.
Patří mu velké gratulace, protože je to neskutečný úspěch.

LUKÁŠ! LUKÁŠ! LUKÁŠ!

admin