Mistrovstvé České republiky černých pásků 2022

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 22.11.2022

Opět Ostrava a opět víkend plný soutěží. O víkendu 12.11. - 13.11. proběhlo v Ostravě Mistrovství České republiky černých pásů (můžou soutěžit všichni od modrého pásu). Dohromady 291 závodníků z celkem 23 škol z celé ČR se přijelo porvat o cenné kovy. Opavu dohromady reprezentovalo 15 závodníků.
První den se do bojů pustili naši žáci a senioři. A napíšu to napřímo, moc se nám nedařilo. Ale i tak jsme domů s prázdnou nejeli. Začneme seniory. Radim Čech i Lukáš Martiník bojovali pouze v sestavách a bohužel ani jednomu se nepodařilo projít až k medailím. Žáci i žákyně to měli v sestavách těžké, protože byli spojeni s červenými i černými pásky. V kategorii čítající 33 zkušenějších soupeřů se bohužel nepodařilo nikomu na medaile dosáhnout.
Tak hurá na boje. Tady se nám poslední dobou daří více. Ale dnes se kluci asi špatně vyspali. Vyloženě se jim nedařilo, tak jak by mohlo. A tak Ondřej Špaček a Jakub Toman nepostoupili. Natálie Paščáková taky neměla svůj den a Linda Chasáková s Lenkou Kromrovou měly smůlu a své souboje prohrály velmi, velmi těsně. A tak až Hubert Čech v kategorii do 35 kg vyhrál bronz a Adam Lukáš byl ještě úspěšnější v kategorii do 55 kg a prohrál až ve finále a tak si odnáší stříbro.
Ve speciálním přerážení se Hubert a Ondřej sice nominovali, ale další techniku už nic a to na medaili nestačilo. A ještě nám zbývají týmy. Po delší době jsme opět postavili týmy. Klučičí i holčičí žákovský tým. Kluci si v sestavách vybojovaly krásné stříbro a v boji si lehce spravili chuť a odnesli si bronz. Ve speciálním přerážení si odnesli nepopulární bramborovou medaili. Holky byly v týmu pouze tři a to v týmovém boji není moc dobré, protože nastupujete hned se čtyřbodovým handicapem. To moc nadějí nedávalo a to se bohužel vyplnilo. Na medaili nedosáhly.
První den se nám zlatá medaile obloukem vyhla a odnesli jsme si 2 stříbra a 2 bronzy. Druhý den patřil juniorům a našich 5 statečných se pokusilo otočit nepříznivý stav ze soboty. Začalo se tradičně sestavami a hned tato úvodní disciplína naznačila, že to bude dnes asi lepší. Lukáš Pavelek prolomil smůlu z posledních dvou závodů a vybojoval v nabité kategorii plné reprezentantů krásný bronz. Druhý bronz přidala Lucie Kromrová, u které je to o to cennější, že mezi medailisty byla jediná s modrým páskem. A ještě o jeden stupínek lepší medaili, tedy stříbrnou, vybojoval Josef Maiwald, který by možná získal i zlato, kdyby se ve své volitelné sestavě nespletl. Ale tuhle smůlu si musí občas vybrat každý:) A začalo se skákat. Tady přišla hned pohroma. Jasný aspirant na zlato, náš Lukáš, se u odrazu na svou nominační techniku bolestivě chytil za stehno a bylo jasné, že je zle. To, že se nenominoval, nezískal zlato a tím mu utekl pohár, bylo v tu chvíli vedlejší, protože ve hře byl utržený sval. Naštěstí lékařské vyšetření na místě tuhle možnost vyloučilo. Pak šli skákat dva "Pepové", kteří si z Moravie odnesli stříbro a zlato. Tady už to tak dobré nebylo, ale špatně to taky nedopadlo. Josef Čech se sice nenominoval svou hloupostí, ale Josef Maiwald šel na jistotu a až doskákal poslední z dvaceti závodníků, věděl, že je bronzový. Pokračovalo se bojem. Lukáš dostal jasný příkaz "nesmíš kopat, pojedeš jen ruce, nebo tě odhlásím" a Lukáš poslechl. A nevídané se stalo skutečností. Ve své váhovce, jen za použití rukou! získal zlatou medaili. Prostě paráda. A co naši Pepové? Samozřejmě, že i váhovku mají stejnou:) Ale dařilo se lépe Čechovi. Ten postupně došel až do finále, kde ho čekal Denis Ševčík z Fighting arény. Josef mu dlužil odplatu z STM. Byl to těžký a infarktový zápas, kdy se vítězství přelívalo od Denise k Josefovi a konec byl jako z hollywoodského filmu. Napomenutím v poslední vteřině se skóre otočilo a Josef mohl oslavit zlatou medaili. Paráda.
Lucii Kromrové se taky dařilo. Dokráčela až do semifinále, ale tam bohužel jasně podlehla mnohem zkušenější Kateřině Kadlubcové z Frýdku - Místku a tak si odnáší bronzovou medaili. A poslední medaili přidala Klára Hajková. Cesta do finále byla kostrbatá a rozhodně ne ukázková, ale i tak, finále je finále. Tam, ale Klárka musela odstoupit z důvodu tvrdé rány do žeber a špatného dýchání a tak si odnáší stříbro. Celkem tedy juniorská výprava získala
2 zlaté, 2 stříbrné a 4 bronzové medaile.
Celkem jsme tedy získali 2 zlaté, 4 stříbrné a 6 bronzových medailí, což v konečném pořadí škol stačilo na 11 místo.
Opět jsme měli trochu smůly, zranění, ale hlavně se musí víc makat a příště to bude ještě lepší.

 

admin