Mistrovství České republiky vyšších pásků

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 20.11.2018

Víkend 10.11.-11.11. opět patřil Taekwon-du , když se v Brně konalo Mistrovství České republiky. Dohromady přes 320 závodníků z 28 oddílů.
První den byly na programu závody seniorů a žáků všech kategorií. Z našeho oddílu se do bojů zapojilo 7 borců a borkyň. Jan Vrchovecký, Lucie Vinárková, Magdaléna Pavlíčková, Michaela Lampartová, Lukáš Pavelek, Martin Zatloukal a Klára Hájková.
Trochu předběhnu a napíšu, že nikdo z nich nejede domů s prázdnou. Ale jak to celé proběhlo?
Nejdříve se do zápolení zapojil Jan Vrchovecký v sestavách II.danů. Bohužel ale narazil na dalšího výborného reprezentanta a technika Jiří Nováka ze Sonkalu, na kterého nestačil a medaili bohužel nezískal.
Chvíli po něm nastoupila Lucie Vinárková, která se vrátila po dlouhé době a rozhodla se zpestřit si mateřství. Sice bylo v její kategorii málo soupeřek, ale rozhodně ne slabé. Martina Kopecká i Jana Kovářová patří ke špičkám naší reprezentace a Lucce se podařila získat skvělá stříbrná medaile, když ve finále podlehla právě Martině. Ale dobrý pocit v ní zůstal a tak se můžeme těšit určitě na další závody.
Hned po Lucce šli do boje naše dvě seniorky Magda a Míša. Obě dvě si klestily cestu skrz soupeřky až se potkaly ve finále. Tady sice Míša spletla sestavu, ale i tak to znamenalo zlato pro Magdu a stříbro pro Míšu.
A šlo se na boje. Honza bohužel už několik let bojuje s bolestí kyčlí a každý rok je to těžší a těžší vyhrávat opravdu nabitou kategorii do 85 kg. První zápas byl s Janem Kaděrou z Frýdku. Tento zápas krásně takticky zvládnul a postoupil dál. V druhém kole ho čekal jeho dlouholetý kamarád a spolubojovník z reprezentace, Jan Radina ze Silly. Šlo vidět, že se oba až moc dobře znají a tak se muselo jít do prodloužení. Tady to Honza naštěstí takticky ustál a velmi těsně vyhrál a tak se šlo do finále.
Tam na něj čekal Adam Chlebek z Karviné. Oba se už léta utkávali v reprezentaci, Lize a na tréninzích, ale Honzovo zdraví mu nedovolovalo jet úplně naplno a tak o vítězství přišel doslova v poslední vteřine zápasu. Velká škoda, ale i tak zisk nádherného stříbra.
Pak už šli na řadu žáci. Klára Hájková bohužel v sestavách v prvním zápase prohrála 3:2 a tak si medaili neodnesla, ale jde vidět velké zlepšení a už na dalších závodech to určitě vyjde. Medaili, ale získala v boji.
Bohužel byly opět jen dvě, ale soupeřka z Ge Beak Hosinsul byla velmi dravá a Klárku zaskočila a tak Klárka zápas prohrála a máme rozhodně co zlepšovat. Ale historie se neptá a tak si Klárka odváží stříbro. Přístě snad už opravdu vybojované:)
Lukáš Pavelek i Martin Zatloukal soutěžili ve stejné kategorii tulů 2.-1.kup. Tato kategorie měla neuvěřitelných 38!! závodníků. Nekonečné souboje nakonec znamenaly pro Martina prohru v druhém kole a pro Lukáše po 3 výhrách souboj o finále. V tomto souboji potkal svého největšího rivala Ondřeje Faltýna ze Sonkalu. I když se Lukáš od posledních závodů hodně zlepšil, těsně podlehl což znamenalo v této nabité kategorii zisk bronzové medaile.
A hurá na boje. Martin nastoupil v kategorii starších žáků do 50 kg. Závod od závodů se zlepšuje hlavně bojovnost a i taktika a tak se postupně probojoval přes dva své soupeře a došel až do finále. Tady jej čekal již výše zmíněný Ondřej Faltýn. Tady se už projevila vyšší technická vyspělost a zkušenost soupeře, který si obě kola pohlídal a vyhrál. Ale i tak je stříbrná medaile a dvě výhry pro Martina nejlepší výsledek v boji za celou jeho "kariéru". Uvidíme co příští rok v juniorech.
A co Lukáš Pavelek? Ten si ještě stihnul odskočit na Tukgi, ve kterém skočil všechny tři techniky a pak se stihnul i rozeskákat o zlato a vyhrát:)
A tak si šel taky zabojovat v kategorii nad 50kg. Jak už bývá zvykem, své soupeře s přehledem porážel až došel do finále. Tady na něj čekal soupeř z Brna. Ale Lukáš za svou poutí za pohárem pro nejlepšího staršího žáka nedal soupeři sebemenší šanci a už po prvním kole vedl u všech rozhodčích o 6 bodů. V druhém kole si vedení v pohodě držel a zlatou medaili si vychutnal, protože pro něj znamenala zisk poháru pro nejúspěšnějšího staršího žáka, když o jednu bronzovou předběhl Ondru Faltýna.
Druhý den patřil juniorům a začalo se tradičně sestavami, kdy Radek i Lukáš jeli téměř současně. Radek bohužel neprošel prvním kolem, chyběla mu celkově energie v technikách a rozhodčí to viděli:)
Lukáš na tom byl lépe. Celkem 18 soupeřů v kategorii I.dan a vyšší mu stálo v cestě za medailí a navíc hned v prvním kole na něj čekal Fialka ze školy NOMO, který ho porazil nedávno ve Slovinsku. Dokonce dostali stejnou sestavu, ale tentokrát z tohoto souboje vyšel vítězně náš Lukáš a mohl dále pomýšlet na medaili. Pak porazil ještě další dva soupeře a došel až do finále, kde už nestačil na soupeře ze Sonkalu a získal stříbrnou medaili.
Hned poté si Lukáš zašel "zaskákat" tukgi. Nominoval se a jako jeden z pěti se mohl prát o medaili. První dvě místa byly předem jasně dané, věděli jsme, že vícemistra světa Postla za Naerya a jeho kamaráda Tvardka z Karviné, Lukáš neporazí a tak jsme bojovali o bronz.
V rozskoku s dalšími dvěma reprezentanty bohužel netrefil kop dollyo chagi přesně a tak odešel bez medaile.
Hurá na boje. Radek bojoval statečně, ale to, že nedokázal ani v jednom kole udělat povinnou otočku ve výskoku, ho nutilo tlačit a toho soupeř beze zbytku využil a sbíral body. Nakonec z toho byl docela propastný bodový rozdíl a to znamenalo pro Radka stopku, ale rozhodně se bil statečně a dost bodů i dal. Nemá se za co stydět.
Lukáš měl bohužel v kategorii jen tři soupeře a tak měl už medaili jistou, ale další jeho soupeřové byli kolegové z reprezentace a tak byl zisk vyšší medaile velmi těžký úkol.
Hned v prvním zápase ho čekal Hladki ze školy Dan Gun, se kterým Lukáš ještě nikdy nevyhrál. Proto jsme museli uvažovat trochu takticky a nebát se jít do konfrontace. Byla to velká bitva, ale Lukáš bohužel opět prohrál, ale pouze o jeden jediný bod. Škoda, ale rozhodně může říct, že si i ten bronz "zadarmo" zaslouží a nebyl zadarmo.
Více už toho nebylo a tak uzavíráme Mistrovství v této bilanci.
9 závodníků, 19 možných medailí (tolik měli naši závodníci celkem startů) - 11 medailí získaných. To je 58% úspěšnost:)
3 zlaté - 6 stříbrných - 2 bronzové medaile je parádní výsledek na tak malou výpravu. Velká gratulace Všem za parádní reprezentaci školy

admin