Moravia Open 2023

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 10.11.2023

Moravia open 23
 

největší mezinárodní soutěž na Moravě se konala o víkendu 28.10. a 29.10.23 v Atletické hale v Ostravě. Soutěž je vyjímečná tím, že se na jednom místě, v jeden čas konají jak závody v Taekwondu, tak i v kickboxu.Dohromady přes 430 závodníků z 13 států (Slovinsko, Slovensko, Lotyšsko, Estonsko, Srbsko, Bosna a Hercegovina, Řecko, Polsko, Chorvatsko, Ukrajina, Nizozemí, Makedonie a Česko) a 70 klubů se utkalo o medaile ve všech čtyřech disciplínách taekwonda i čtyřech disciplínách v kickboxu.
V sobotu byli na byli na pořadu dne senioři a žáci v taekwondu a junioři a starší kadeti v kickboxu a v neděli junioři v taekwondu a senioři mladší kadeti v kickboxu. Bylo to takto zorganizováno, aby se mohli oba sporty účastnit obou disciplín a nekřížilo se jim to v jeden den.V sobotu startovalo 17 našich borců od nejmenších čtyřletých, až po 40 leté seniory. Celá soutěž probíhala na osmi tatami a jednom ringu. Začalo se tradičně sestavami. Pak už se šlo na boje, ať už s tyčkami, nebo v chráničích a k tomu probíhaly i speciální disciplíny jako jsou kopy na rychlost, nebo do výšky. Díky dvojím účastem na TKD i Kickboxu měl největší honičku Hubert Čech, který se defatko do dvou hodin odpoledne nudil, ale pak nevěděl kam dřív, protože ho volali i na dvě disciplíny najednou a tak si musel vybrat jestli jet finále v kicklightu, nebo se jít prát v taekwondu. Hold to nebylo úplně lehké. Uznání si zaslouží tři čtyřletí„tygříci“ , kteří šli změřit své síly s ostatními, i když cvičí necelé dva měsíce. Byla to pro ně cenná lekce a doufám, že si to užili. Navíc jeden si odnesl i velmi cenný stříbrný kov.
V neděli vyrazilo do boje 11 našich borců a jak je pravidlem, začalo se sestavami, ale souběžně s tím, probíhalo i tzv. speciální přerážení. První dvě hodiny jsme měli volno a tak jsme sledovali zápasy v kickboxu, které naopak patřily seniorům a nejmenším žákům. Ale po dvou hodinkách jsme naopak nevěděli kam dřív. Začnu hned disciplínou speciálního přerážení, kdy je úkol kopnout co nejvýše a "přerazit tam desku". Tuto disciplínu si dnes poprvé vyzkoušeli i Sára Horáková, Barbora Glösslová i Dominik Ondrášek. A byla to premiéra nadmíru úspěšná, protože všichni tři si odnesli zlaté medaile, protože vyskočili suverénně nejvýše. A šup na tul, tady další zlato přidala Fabiána Peterková, která se tak vrátila na vítěznou vlnu. Stříbrnou medaili přidala opět Barča Glösslová a pak dalších 5 bronzových medailí, které získali Ondřej Špaček, Adam Lukáš, Oliver Solisch, Sára Horáková a Dominik Ondrášek. Po sestavách se šlo na boje. Tady už se tak moc nedařilo a po delší době nás čekala chudá úroda v podobě jednoho třetího místa, které získal Ondřej Špaček. 
Celkově jsme získali po dvou dnech 6 zlatých 7 stříbrných a 14 bronzových medailí, což se v konečném součtu rovnalo parádnímu 5! místu v pořadí všech škol.
Všem Gratuluji.

Tereza Vémolová - 1. softkick
Elliáš Peterek - 1. softstick
Natálie Krejčí - 2. kopy do výšky, 3. softkick
Kateřina Pírková - 2. tul, 3. softkick
Tomáš Havlásek - 2. tul
Alex Boček - 2. softkick
David Butela - 2. softkick, 3. tul
Lenka Kromrová - 2. matsogi, 3. tul
Hubert Čech - 2. Kicklight, 2. lightkontakt, 3 matsogi
Pavel Krejčí - 3. tul
Evelína Adamišínová - 3. tul
Lucie Švidrnochová - 3. softkick
Dominik Ondrášek – 1. tki, 3. tul
Barbora Glösslová – 1. tki, 2. tul
Sára Horáková – 1. tki, 3. tul
Fabiána Peterková – 1. tul
Ondřej Špaček – 3. tul, 3. boj
Adam Lukáš – 3. tul
Oliver Solisch – 3. tul
 

admin