Moravia Open 2019

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 24.10.2019

O víkendu 28.9.-29.9. se v Ostravské atletické hale konala mezinárodní soutěž Moravia Open, na kterém závodilo přes 430 závodníků z pěti zemí. Soutěžilo se v několika disciplínách jako jsou tradiční tul, matsogi a tukgi a i pár netradičních jako jsou kopy na rychlost a boj s pěnovými tyčemi. První den závodili naši junioři a senioři. Konkrétně tedy Lukáš Pavelek (sestavy, boj, tki), Martin Tomášek (sestavy), Ondřej Grulich (sestavy) a svoji závodní premiéru si odbyl Radim Čech (sestavy, boj).

Sběr medailí započal Radim Čech, který v sestavách žlutých a zelených pásků získal bronz. Chvíli po něm nastupoval Martin Tomášek, který získal zlatou medaili v sestavách červených pásků, kterého hned následoval Ondřej Grulich rovněž se zlatou medailí v kategorii modrých pásků. Kolečko sestav uzavřel Lukáš Pavelek, rovněž zlatem.

Než přišlo na boj, tak si Lukáš "odskočil" pro další zlatou medaili, tentokrát však ze speciálních technik.

Boj o medaile z boje rozjel opět Radim, který si připsal další bronzovou medaili na své konto, kdy lepší příčka mu utekla o pouhý 1 b. Po něm už přišel na řadu Lukáš, který sice hubnul do své kategorie, aby mu ji nakonec sloučili s tou vyšší :)) která tak čítala celkem 11 závodníků. V prvním kole se mu postavil do cesty velice houževnatý fighter z Polska, ale postupně mu docházela pára a hlavně Lukáš věděl jak na něj. Takto pokračoval přes další protivníky až do finále, které, samozřejmě, vyhrál. Tímto si zajistil další pohár do sbírky, tentokrát jako - NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ MLADŠÍ JUNIOR MORAVIA OPEN 2019.

Bilance po prvním dni je tedy: 5 - 0 - 2.

Druhý den závodili naši žáčci. Začalo se jako vždy sestavami, kde se bohužel nepodařilo navázat na včerejší zlatou vlnu a téměř všichni skončili těsně před bránami finále tzn. s bronzovou medailí. Konkrétně tedy Martin Gina, Daniel Čavera, Lukáš Adam, Natálie Paščáková a Šimon Valenta. Musela to tedy vzít do rukou naše 4 letá Evelínka, která začala cvičit teprve před ani ne měsícem a vybojovat si hned při svém prvním startu zlatou medaili ze sestav. Když už byla v závodním tempu, tak k tomu přidala ještě stříbrnou medaili z bojů a kopů na rychlost. Těsně jí tak tedy utekl i pohár o nejúspěšnější MINI žákyni soutěže.

Boje a speciální techniky probíhaly současně, ale bohužel ani v těchto disciplínách se naším příliš nedařilo. Ve speciálech čítaly některé skupiny i 44 závodníků, takže získat placku byl opravdu kumšt. Takže i když někteří závodníci skončili 3 techniky, tak to placku neznamenalo. Jako byl případ Natálky Paščákové. Jediný komu se to nakonec podařilo byl Josef Čech, který si vyskákal parádní bronzovou medaili, kde před ním skončili jen dva borci, kteří byli skoro o hlavu větší.

V bojích byl použit systém skupin, takže si každý zabojoval minimálně 2x. První medaili v boji s pěnovou tyčkou získal Matěj Hajka (bronz) a Martin Gina (stříbro). V pointfightingu popř. klasickém matsogi jsme na medaili čekali opravdu dlouho a získala nám ji nakonec až Natálie Paščáková a to hned zlatou, kdy suverénně přejela obě svoje soupeřky. Čili to byla příjemná zlatá tečka na závěr. Nicméně, medaili by si zasloužili opravdu všichni, kteří dnes bojovali a nepodařilo se jim ji získat. Za zmínku stojí například bratři Čechovi, kteří dnes bojovali poprvé, ale touha vyhrát byla znát. U Huberta jsme se při poslouchání jeho taktiky chvíli o jeho soupeře i báli :)) A o to víc, když hned svůj první zápas vyhrál. Nicméně zkušenost jiných závodníků, především těch z Polska, všem ukázala kde mají mezery. Rovněž trošku smolař Adam Lukáš, který oba svoje zápasy prohrál opravdu velice těsně, vždy o 1 b. A takhle by se dalo pokračovat dál a dál, protože každý dal do svých zápasů maximum, nevzdával se a někdy i za cenu opravdu tvrdých rán zkoušel zápas zvrátit.

Konečná bilance druhého dne byla tedy: 2 - 3 - 7

Celkově jsme tedy získali v 17 lidech 19 medailí a to konkrétně: 7

admin