Moravia Open 2020

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 06.10.2020

Soutěž Moravia open je mezinárodní soutěž, na kterou je jezdí mnohdy velké výpravy ze zahraničí. Letošní sedmý ročník pod rouškou Covidu samozřejmě znamenal útlum. Ale i tak se sešlo 213 závodníků z celé ČR a Polska. Dvoudení soutěž, ve které se soutěží systémem každý s každým zaručuje opravdu velkou porci zápasů.
První den jsme jsme měli pouze 2 želízka v ohni. Radim Čecha a Lukáše Pavelka. Dohromady jsme mohli získat 4 medaile. A jak se dařilo?
LÉPE UŽ TO NEŠLO. Vše začalo sestavami od Radima. Vyhrál všechny 3 své zápasy a dokráčel si pro velmi překvapivé zlato. Z důvodu zranění se bohužel nemohl účastnit bojů. A pak pokračoval v krasojízdě Lukáš. Nejdříve vyhrál všechny čtyři zápasy v sestavách a odnesl si první zlato. Pak pokračoval v bojích, kdy všechny tři zápasy suverénně vyhrál a skončil to speciálním přerážením, kdy dal 4 z 5 technik a rozeskakoval se s hlučínským Golou. Nakonec i toto skončilo dobře a Lukáš si odnesl 3 zlaté medaile a pohár pro nejlepšího mladšího juniora. Suma sumárum - 4 starty, 4 zlaté a pohár!!! Paráda.
Druhý den závodilo 13 našich žáků. Závody, jako tyhle, chce zažít kouč a trenér. Dětem se prostě dařilo. Kdybych chtěl popsat úplně všechny výkony a medaile, psal bych to do večera, ale pár výkonů a výsledků si určitě zaslouží pozornost a zvěčnění. Vše začalo hned první disciplínou, kdy si naše malá Evelínka postupně došla pro zlato ze sestav, pak pro zlato z boje pěnovýma tyčkama a nakonec ještě pro stříbro z kopů na rychlost. A to vše s úsměvem na tváři:) A tyto parádní tři medaile ji přinesly pohár pro nejlepšího ninju:) Druhým člověkem, který zaslouží zmínit je určitě Josef Maiwald. Pokračuje na vítězné vlně z MČR. V sestavách modrých a vyšších pásků nenašel přemožitele a tak si mohl na krk pověsit první zlato. Pak si nasadil chrániče a v bratrovražedné kategorii do 55 kg postupně poraril Jonáše Jasenka i Josefa Čecha až našel pokořitele v podobě závodníka sekery ze školy Sabom. A tak si pověsil na krk stříbrnou medaili. A nakonec si doslova odskočil pro zlato ze speciálních technik. A tyto parádní úspěchy mu vynesly zisk poháru pro nej staršího žáka. Stoprocentně si zaslouží zmínku i týmové boje starších žáků. Týmy byly sice jen dva, ale zato proti nám stála zkušená Karviná a navíc jsme měli hned bodový handicap, protože nás bylo o jednoho méně, než uvádí regule. Takže jsme hned prohrávali 0:2 a stáli ve čtyřech proti šesti. Ale Jonáš Jasenek, Josef Maiwald i Josef Čech zkušené borce z Karviné porazili, získali šest bodů a tak si odnáší zlaté medaile. Asi se stáváme "skákajícím" oddílem. Náš oddíl si dnes odnesl dohromady tři medaile ze speciálního přerážení (tukgi). Prostě paráda. Mohl bych tady psát o spoustě dalších bojových výkonech a někdy doslova krvi a potu, které tam děti nechaly, ale raději to shrnu výčtem medailí za dnešek.

Josef Maiwald - 1. tukgi, 1. tul, 2. matsogi - 55 kg

Evelína Adamišínová - 1. tul, 1. soft, 2 kopy na rychlost

Tým starší žáci - 1. matsogi

Tadeáš Daněk - 1. nopicagi, 3. tul

Daniel Čavera - 1. pointfighting -140 cm, 2. tul

Robin Bromboš - 2. nopicagi, 3. tul

Martin Gina - 2. pointfighting +150cm

Hubert Čech - 3. tul, 3. matsogi -30 kg

Josef Čech - 3. matsogi -55 kg

Jonáš Jasenek - 3. matsogi -55 kg

Klára Hajková - 3. matsogi -45 kg

Takže zisk za dnešek: 7 zlatých, 5 stříbrných a 6 bronzových medailí.

Celkově v 15 lidech za dva dny: 11 zlatých, 5 stříbrných a 6 bronzových medailí a 3!! nejúspěšnější závodníky.

Všem opravdu gratuluji. Udělali jste dobré jméno naší škole a radost svým trenérům a koučům.

 

admin