Moravia Open 2022

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 01.11.2022

Další víkend vyplněný závody a další úspěchy našich borců. Ve dnech 29.10. a 30.10. se konal již osmý ročník mezinárodní soutěže s názvem Moravia open a přivítal dohromady přes 330 závodníků ze 7 států - Česko, Slovensko, Slovinsko, Estonsko, Maďarsko, Polsko a Ukrajina. Náš oddíl reprezentovalo 16 závodníků.Tento ročník byl navíc vyjímečný tím, že současně s disciplínami taekwonda, probíhala i soutěž v kickboxu, což byl neskutečný počin. První den byly na pořadu dne v taekwondu senioři a žáci a v kickboxu junioři. Díky tomu mohli Lukáš Pavelek a Dominik Musiol jet kickbox v sobotu a v neděli v taekwondu.  První den začal sestavami. Tady nám hned první dva závodníci udělali velkou radost. David Butela a Evelína Adamišínová nenašli přemožitele odnesli si krásné zlaté medaile. Ale jinak se bohužel projevuje trend, kdy se vyšším páskům medaile spíše vyhýbají a asi na tom budeme muset trochu zapracovat. Evelínka pak přidala ještě zlatou medaili v softkicku (boj s pěnovými tyčkami) a stříbrnou medaili v kopech na rychlost. A tímto počinem si Evelínka vybojovala pohár pro nejúspěšnější žákyňku závodů. Ve speciálech nám to taky necinklo a tak zbýval boj. V boji se nakonec nečekaně soutěžilo systémem každý s každým. Tady jsme pár medailí přidali. Ondřej Špaček získal stříbrnou medaili a Jakub Toman bronzovou v boji do 45 kg. Lenka Kromrová také získala bronzovou medaili v boji do 45 kg. Takže na konci dne se nám v konečném součtu povedlo přivézt 3 zlaté, 2 stříbrné a 3 bronzové medaile v taekwondu.
A ještě chybí report z kickboxu. Tady se poprvé v této disciplíně a poprvé vůbec v boji předvedl Dominik Musiol. Bohužel se projevila nezkušenost a po tvrdém kopu do břicha nebyl Dominik schopen pokračovat v boji. Pěkně tvrdá první zkušenost. Ale Dominika to nezlomilo a naopak pochopil, že musí dřít ještě víc.Pak šel na řadu už zkušený borec a čerstvý mistr světa Lukáš Pavelek. Ani v lightcontactu ani kicklightu nedal soupeřům šanci a oba své zápasy vyhrál před časovým limitem na bodovou převahu a odnáší si dvě zlaté medaile.
V celkovém součtu TKD a Kickbox si Opava odvezla první den 5 zlatých 2 stříbrné a 3 bronzové medaile a titul nejúspěšnější žákyňky.
Druhý den soutěže patřil našim juniorským závodníkům. Celkem šest našich borců a borkyň změřilo své síly s ostatními. V sestavách to bohužel žádná sláva nebyla, ale ani tak jsme neodešli s prázdnou, kdy Klára Jurečková získala bronzovou medaili v zelených páscích a Josef Maiwald získal tu samou medaili v červených páscích. Ale hurá na boje. Tam už to bylo opět veselejší. Josef Čech si ve své skupině poradil se všemi čtyřmi soupeři (včetně Josefa Maiwalda) a neporažen si dokráčel pro zlatou medaili v kategorii do 65 kg. Druhé zlato přidal Lukáš Pavelek v kategorii nad 75 kg, kdy taky všechny své kamarády z reprezentace porazil a dokráčel si suverénně pro zlato. Jen pro doplňkové info, Lukáš byl na těchto závodech pod záštitou reprezentace a jeho medaile nebyly započítávány do celkového pořadí. Ale je to přece náš Lukáš:) A po této zlaté smršti si naši kluci zašli zaskákat. A byla to symfonie. Josef Čech si vyskákal cestu skrz dvacet jedna soupeřů až ke zlatu a Josef Maiwald ho následoval a vyskákal si stříbro. A hned poté je následoval Lukáš Pavelek, který přidal další zlato, když opět všechny přeskákal.
Na konci dne si Josef Čech zajistil ziskem dvou zlatých medailí titul nejúspěšnější mladší junior a mohl se usmívat nad ziskem svého prvního poháru.Druhý jsme si (bez Lukášových medailí) odvezli z Ostravy 2 zlaté, 1 stříbrnou a 2 bronzové medaile.
Když bychom spočítali medaile za oba dva dny a přidáme i medaile od Lukáše a kickboxu, dostaneme tyto statistky
9 zlatých, 3 stříbrné a 5 bronzových medailí a dva nejúspěšnější závodníky což není vůbec špatný výsledek.
Děkuji všem za vzornou reprezentaci, fandění svým kamarádům i divákům a rodičům, kteří se na nás přišli podívat.

Velké gratulace všem.

admin