Mistrovství světa v bulharském Plovdivu

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 08.09.2019

V datu 24.8.-30.8. se v bulharském druhém největším městě Plovdiv konalo Mistrovství Světa juniorů, seniorů a veteránů. Poprvé v historii se všechny tyto věkové kategorie sešly na jednom podniku. Dříve byli senioři a junioři rozděleni.
Dohromady se tohoto mistrovství účastnilo 70 zemí a přes 1200 závodníků!! Z České republiky vyjelo 45 závodníků, cože byla 6.největší výprava. Za Opavu se závodů zúčastnil Lukáš Pavelek coby čerstvý junior.
K jasným favoritům těchto závodů patřili závodníci ze Severní Koreje, kteří nebyli poraženi už několik desítek let a pak také Rusko, které je nejlepším evropským státem. Další velké výpravy byly například z Řecka, Bulharska a Ukrajiny, kteří měli všichni přes 100 závodníků. V této velké konkurenci jsme jako Česká republika chtěli skončit do pátého místa a to se nám nakonec opravdu povedlo. A nejen to, Česká republika skončila na parádním 3. místě v pořadí všech států, což je neskutečný úspěch.
Dohromady jsme získali 13 zlatých, 8 stříbrných a 5 bronzových medailí. A navíc po dlouhých 12. letech se český mužský seniorský závodníl stal Mistrem světa v individuálním boji.
A jak dopadl náš Lukáš? Ten si domů odváží parádní stříbrnou medaili z týmových sestav, takže se může pyšnit titulem vícemistr světa a zároveň kopu dalších zkušeností, které jistě zúročí na dalších závodech a minimálně na Mistrovství evropy, které se bude konat příští rok v Praze.
 

admin