Setkání STM v Ostravě

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 18.06.2019

O víkendu se v ostravské atletické hale konalo tzv. setkání středisek talentované mládeže z celé České republiky.
Ti nejlepší žáci a junioři z celé republiky poměřili své síly ve čtyřech disciplínách - tul, matsogi, tukgi a hosinsool.
V sobotu závodili žáci a v neděli junioři.
Za Severní Moravu celkově závodilo 41 dětí z Karviném Ostravy, Frýdku a Opavy.
Z našeho oddílu se o medaile rvali tito: Natálie Paščáková, Klára Hajková, Lukáš Pavelek, Radek Zatloukal, Martin Zatloukal, Adam Lukáš, Ondřej Špaček.
A jak si vedli? Začneme od těch nejmenší. Adam i Ondra startovali v kategorii mladších žáků zelených pásků a oba si svými výkony vysloužili medaili. Adam získal bronz a Ondra dokonce stříbro.
Klárka Hajková získala velkou bojovností bronz v boji starších žákyň do 40 kg.
Natálie Paščáková si vedla v boji ještě lépe, když už po čtvrté za sebou nedala soupeřkám šanci a odnáší si zlato v boji mladších žákyň do 35 kg. A ještě přidala bronz ze sestav modrých pásků.
Radek Zatloukal získal další medaili ze sestav starších juniorů modrých pásků a to bronzovou a druhý bronz přidal v boji do 69 kg.
Jeho bratr Martin si odnáší bronz z boje mladších juniorů do 55 kg.
A poslední je Lukáš Pavelek. Asi tušíte, že nějakou medaili získal. A taky, že jo. Tul, matsogi i tukgi s přehledem vyhrál a tři zlaté se mu houpali na krku. A navíc si k tomu přidal čtvrté zlato ze sebeobrany mix, kde hrál záporáka, kterého musí usměrnit Klára Šebestová z Karviné.
Takže v jednotlivcích si Opava vybojovala 4 zlaté, 1 stříbrnou a 6 bronzových medailí (sebeobrana se počítá jako týmová disciplína)
A co v týmech?
Adam a Ondra s týmem mladších žáků - stříbro v sestavách
Lukáš, Radek a Martin s týmem juniorů - stříbro v sestavách
Radek s týmem starších juniorů - bronz z boje.

A třešnička nakonec. Asi už jste si domysleli, že 3 zlaté by mohli znamenat pohár pro nejúspěšnějšího závodníka a je to tak. Lukáš Pavelek si domů odnesl další pohár pro nejúspěšnějšího mladšího juniora.

Celkově naše středisko STM SM skončilo na druhém místě se ziskem 22 zlatých, 24 stříbrných a 24 bronzových medailí. Před námi je bohužel s obrovským náskokem středisko z Prahy.

Druhé letošní setkání bude na podzim v Nymburku.

admin