SLO Open 2023

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 17.10.2023

Slovinské město Žalec se letos stalo hostitelem tradiční mezinárodní soutěže SLO Open. Tato soutěž se koná už od roku 1999 a je hojně navštěvovaná závodníky s mnoha zemí, včetně české reprezentace.
Soutěží se ve dvou disciplínách - sestavy a boj. Z našeho oddílu vyrazilo 6 odvážlivců a tak jsme vzali náš oddílový vůz a udělali jsme první zahraniční výjezd.
V sobotu byly na programu pouze žáci a senioři. Takže z naší skupinky se to týkalo pouze Huberta Čecha (i když jsme si chvíli mysleli, že i Ondřeje Špačka). Jelikož ještě ráno probíhala doregistrace některých oddílů, nebylo dlouho známo kdo, s kým, kde ani jak a zahájení soutěže provázely zmatky. Až si to "sedlo", začalo se sestavami. V těch měl Berťa nabitou kategorii, ve které ho čekalo 16 soupeřů. Ale než jsme mohli dokončit počty a plány, tak nám ho rozhodčí hned v prvním zápase zařízli. Sice to zní jako klišé, ale dle všech viditelných parametrů měl Hubert vyhrát. Šlo v jeho očích vidět zklamání až zoufalství, ale muselo se jet dál a tak už jsme připravovali na matsogi. Tady to měl Hubert ještě těžší. Celkem měla kategorie 18 závodníků, což znamenalo, že musel minimálně 2x vyhrát, aby si mohl myslet na medaili. Zápas po zápase byl cíl blíže, a když vyhrál už svůj třetí boj, věděli jsme, že jde do finále. Tam ho čekal tuhý boj, ke kterému se váže velmi, ale velmi vtipná, až hororová historka, ale slíbil jsem Berťovi, že si z něj nebudu dělat srandu, takže ji nemůžu říct:)  Ale jak to nakonec skončilo? I svůj čtvrtý zápas vyhrál a tak jsem ho mohl, dle slibu, zvednout nad hlavu, protože to znamenalo zisk zlata a titul mistra Slovinska starších žáků do 39 kg. V neděli šli do boje naši junioři a nevedlo se jim vůbec špatně. V sestavách se nejvíc dařilo Klárce Hajkové, která nenašla přemozitele a získala zlato. V kategorii nabité 18 borci se až do finále probojoval Adam Lukáš, který až ve finále podlehl borci z Bulharska. Fabiána Peterková získala bronz, poté co si spletla sestavy, jinak by ji zlato neminulo, protože její výkon byl vysoce nad jinými. Ale tuhle smůlu si musí jednou odnést každý. A bronz, i když s velkým štěstím, získala i Barbora Glösslová.
U bojů už to tak slavné nebylo, ale ani tam jsme úplně bez medaile nezůstali, když Klára Hajková skončila bronzová, kdy ji cestu do finále zahradila až mistryně Evropy Trčková. A v barvách české reprezentace uniklo Pepovi Čechovi těsně třetí místo v boji a to těsně znamená o jedno napomenutí.
Celkově si vezeme že Slovinska 2 zlaté, 1 stříbrnou a 3 bronzové medaile.
 

admin