Velké letní soustředění 2018 Karlov

Autor: | Datum: 28.08.2018

Od druhého týdne v srpnu probíhalo desetidenní soustředění v Karlově pod Pradědem, v místním penzionu Eden, tentokrát s podtitulem Evendžři.
Celkem 96 dětí z Opavy, Frýdku-Místku, Ostravy a Karviné společně deset dní cvičilo, sportovalo a účastnilo se celotáborové týmové soutěže.
Vše začalo v sobotu 11.8. kdy dva plně naložené autobusy dětí dorazily do Jeseníků a ubytovaly se, což byl skoro Héráklův úkol.
Večer začalo verbování do týmů pojmenovaných podle známých hrdinů filmů společnosti Marvel. Někdo chtěl být v týmu Kapitána Ameriky, někdo u Hulka, jiný u Thora apod. Po splnění úkolů se týmy rozdělily a šlo se cvičit.
Každý den se skládal ze dvou tréninků, ve kterých se připravovalo na páteční zkoušky na barevné pásky a z týmových her. Střílení z luku, házením disku Kapitána Ameriky, dobývání území čitoriů, sestavení těla ultrona a jiné hry prověřily tvořivost dětí, jejich obratnost a schopnost pracovat v týmu.
Ale největší úspěch měla stezka odvahy hlubokým lesem, kdy jsme si půjčili děsivé masky, kterých by se lekl i Hulk:)
Během deseti dnů děti byly i na výletě, chodilo se na bazén, měli trénink s velmistrem Hwangem a měly i diskotéku. A jak Vás asi napadlo, odpočinek potřebovali hlavně organizátoři a trenéři v jedné osobě, kteří se těšili domů určitě nejvíc:)

admin